Workshop: Thajské masáže (30.9.2017)

Závazná přihláška

Workshop Thajské Masáže: sestava Kyčle, ramena, hlava Na 2 denním workshopu se dozvíte podstatu thajských masáží, naučíte se krátkou sestavu, tentokráte zaměřenou převážně na odblokování kyčlí, ramen, krku a hlavy, kterou můžete dělat sami doma navzájem s partnerem nebo své rodině a přátelům. Tato krátká sestava je určena zejména odblokaci, ale i prokrvení vnitřních orgánů a detox. Thajskou masáž si možná zamilujete natolik, že ji řada z vás bude chtít studovat dále, nebo na ni budete pravidelně docházet k thajským masérům. Dalším bonusem tohoto workshopu je porozumění thajské masáži natolik, že poznáte, kdy je kvalitní. Prohloubíme základ a část sestavy, kterou začínají všechny thajské masáže, proto není důležité absolvování prvního předešlého semináře, ale je to velká výhoda. Seminář od 9.30 - 16.00 Přihlášky pouze do 28.9.2017

Workshop: Thajské masáže

Workshop Thajské Masáže: sestava Kyčle, ramena, hlava
 
Na 2 denním workshopu se dozvíte podstatu thajských masáží, naučíte se krátkou sestavu, tentokráte zaměřenou převážně na odblokování kyčlí, ramen, krku a hlavy, kterou můžete dělat sami doma navzájem s partnerem nebo své rodině a přátelům. Tato krátká sestava je určena zejména odblokaci, ale i prokrvení vnitřních orgánů a detox. Thajskou masáž si možná zamilujete natolik, že ji řada z vás bude chtít studovat dále, nebo na ni budete pravidelně docházet k thajským masérům. Dalším bonusem tohoto workshopu je porozumění thajské masáži natolik, že poznáte, kdy je kvalitní. Prohloubíme základ a část sestavy, kterou začínají všechny thajské masáže, proto není důležité absolvování prvního předešlého semináře, ale je to velká výhoda. Vyzkoušíme si práci nohou, jako další možnosti masáží. Součástí dvou dní bude nastartování rukou, prstů, nohou a pánve masérů tak, aby jimi proudila energie a životní síla. Naučíme se meditativní stav mysli maséra, avšak každý tak, jak je schopen.  

Cena za víkend: 1600 Kč/ osoba
Seminář od 9.30 - 16.00
Každý den, prosím přineste jídlo a pití pro sebe a trochu pro ostatní. Mám ráda energii sdílení, je tvořivá a silná. 

Thajské masáže นวดแผนโบราณ jsou spojením meditace, jógy a akupresury. Když byl thajský král nemocný, masírovali ho mniši třeba celý den a noc, až se uzdravil. Thajská masáž se považuje za královnu všech masáží. Pracuje s energetickými drahami, zvanými linie SEN. Vychází z indické jógy. Snad nejznámnější osobností, která thajskou masáží uzdravovala lidi, byl doktor Živago, Jīvaka Komarabhācca, který je zároveň jejím zakladatelem. Byl lékařem Buddhy před více než 2500 ti lety. 

Energetické linie SEN jsou neviditelné a nedají se anatomicky prokázat. Vytvářejí „druhou kůži“ obalující tělo fyzické. Doteky, protahováním a akupresurou jednotlivých bodů se vytlačuje z těla negativní energie a bloky, které jsou na počátku emočního charakteru. Ty se v těle projeví jako fyzické usazeniny nebo svalové či tukové bouličky, A ty mají za následek zablokování energie a někdy onemocnění. Možná vám bude připadat paradox, že i jogíni je mají. Často se stává, že po masáži negativní energie odchází i ve formě vyplavených emocí i hlenu, a je velmi dobré po masáži nejméně hodinu odpočívat a pít hodně čisté vody. Masáž probíhá na zemi nebo velké matraci, v pohodlném oblečení. 

* Bolesti zad a svalstva
* Pracovní nebo osobní zátěž, stres, nemožnost účinně relaxovat
* Atletické sporty, tanec, fyzická námaha
* Regenerace, rehabilitace
* Psychosomatická onemocnění

Léčebné použití thajské masáže se neomezuje jen na pohybový systém. Výborné efekty jsou u bolestí zad a hlavy, vyčerpání, stresových poruch a psychosomatických obtíží. Dobré efekty má i na panické poruchy a únavový syndrom.
Thajská masáž není vhodná pro čerstvé poúrazové stavy, pacienty s osteoporózou a křečovými žilami, vysokým krevním tlakem. Opatrnost a určitá omezení sestavy jsou nutná u oběhových onemocnění a v těhotenství.

Tento kurz ještě nebude zakončen certifikátem. 

Lektorkou kurzu je Renata Ptáčníková, která se Thajské masáži, především Thajské terapii věnuje již 7. rokem. S přestávkami ji studuje u Mistra Borise Tichanovského, a Nikolaose Christudoulou. 

Závazná přihláška