Naše Studio

O studiu

Jógové studio Pranava Jóga Centrum odstartovalo ostravskou jógovou scénu před devíti lety jako vůbec první jógové centrum v Ostravě.

Pranava je krásné slovo pocházející ze sanskritu a znamená „to, co se stále obnovuje”: pořád nové, pořád mladé a svěží. Proto jogín opakuje slabiku OM stále, a nikdy toho není dost, protože OM není něco, co se vysloví jednou a je to uzavřená záležitost. Pokaždé, když je OM vysloveno, jakoby se obnovujeme a pokaždé nás to znovu vyrovná, jsme znovu nasměrováni k cíli, jsme blíže k připomenutí si, kdo skutečně jsme a jaká je pravá podstata věcí kolem nás. (Sharon Gannon, Jivamukti Yoga)

Pranavu založila Lenka Knag, o studio láskyplně stará a její přítomnost zde vycítíte i když je občas daleko za mořem.  Pranava má přehlednou jógovou linii skrze Jivamukti jógu a opírá se o filozofii Sri Brahmananda Sarasvati.

Rozvrh je od pondělí do pátku nabitý lekcemi od pomalého cvičení jógy až po ten dynamický. Na své si tady přijde opravdu každý. Pro víkendové jogíny pořádáme semináře, workshopy a školení pod vedením učitelů z různých koutů světa.

Pranava Jóga Centrum je také vzdělávacím akreditovaným zařízením MŠMT. Máte tedy jedinečnou možnost absolvovat transformativní školení instruktorů jógy.

Naši Lektoři

Daniela Vašková

Daniela Vašková

lektorka, školitelka a garantka akreditovaného školení MŠMT lektorů jógy

Józe se věnuji od roku 2005, ať ve formě cvičení, studia jógových textů, hloubání v relaxacích a meditacích nebo vedení skupinových a individuálních hodin pro veřejnost. Na této cestě jsem měla příležitost setkat se s mnohými učiteli, kteří přišli vždy v pravý čas (ač jsem to v tu chvíli nemusela zrovna chápat). Jsou jimi Dalibor Štedronský, Láďa Pokorný, Vašek Krejčík, Andrejka Hájková – Smékalová, Katka Nováková, Lenka Knag a další.
Śivā - Lenka Knag

Śivā - Lenka Knag

zakladatelka studia

Jóga je pro mě zdrojem potěšení a radosti v časech dobrých, a jógová praxe náročná v dobách zlých. Lidský život je bohatý na obé, zlé i dobré, radostné i smutné. A tak i já jsem veselá i smutná, odvážná i zoufalá, drzá i plachá, to vše k lidskosti patří. Nesmíme si však plést já-relativní za to Já-abolutní. Já je  klidný středobod vesmíru a lůno, v němž se rodí celý svět. Śivā. Nejsem ze světa, svět je ve Mně (a tohle je absolutní a společné všem). A tak se snažím, aby můj a váš svět odrážel to nejlepší, co může. Učím se rovnováze a učím se životním zkušenostem skrze prožitek. Ten vám nikdo neodpáře:-).

Od r. 2008 jsem lektorkou Jivamukti Yoga, o dva roky později jsem založila Pranavu a rok poté Festival (www.jogafestival.cz). Od letošního února se na čas vracím po 15 letech v New Yorku zpátky do rodné Ostravy. Pokud navštívíte některé z mých hodin, budu ráda.

Śantih

www.lenkaknag.com

Kateřina Stasiková

Kateřina Stasiková

lektorka jógy

Jóga mě oslovila v mém životě již několikrát, ale nikdy dlouho nezůstala. Dnes to zpětně vnímám jako jakýsi impuls či připomínku, kterým se mi nabízela a chtěla na sebe upozornit, ale nebyla tenkrát vůbec pochopena. To jen potvrzuje myšlenku, žejsme stále na cestě a svého učitele najdeme až jsme připraveni.
Irena Hovorková

Irena Hovorková

lektorka jógy, technická podpora studia, organizátor, grafička a vedoucí organizačního týmu pro Yoga&Dance Spring Festival Ostrava

Slovo Jóga mne svým způsobem provází již od dětství. V jakékoliv její podobě. Ať už skrze ásanovou praxi, skrze filozofii, vibrace manter či pranayamu. Je to způsob, kterým poznávám sebe sama. Jsem milovnicí zpěvu a manter, které nejsou nic jiného, než vibrace, které vytvářejí vše kolem nás a vlastně i nás samotné.

Na podzim 2012 mi do života vstoupila Lenka ŚivāDeví Knag a její Pranava. Své místo jsem našla na recepci, ale díky Śivā jsem dostala příležitost učit se být lektorem. Jsem Śivā jógovou studentkou a absolventkou akreditovaného školení instruktorů Hathajógy z listopadu 2013, pod jejím vedením.

Jóga mě naučila být laskavější, pokornější a naslouchající jak sama k sobě, tak i k ostatním bytostem.

Jarmila Skřipčáková

Jarmila Skřipčáková

lektorka jógy

Celý můj život včetně profesního je propojen se sportovními aktivitami všeho druhu. Dvacet let pracuji v pozici středoškolského učitele tělesné výchovy. Ale ještě dávno před tím jsem vstoupila na životní cestu jógy. Bylo to spíše popojíždění po vedlejších silnicích a konečně letos jsem nabyla přesvědčení, že je nejvyšší čas vjet na hlavní silnici.
Martin Tomeš

Martin Tomeš

lektor jógy

Jóga mne přitahovala již od dob mého raného dětství, kdy jsme si s bratrem ve známé knize Andrého van Lysebetha, která tehdy patřila mé mámě, nadšeně prohlíželi obrázky jednotlivých ásan a následně je zkoušeli cvičit. Mou oblíbenou a nejčastěji praktikovanou pozicí byla tehdy „svíčka“. Na dlouhou dobu poté jóga zdánlivě z mého života zmizela, abych se k ní později opět navrátil.
Pavlína Sokolová

Pavlína Sokolová

lektor jógy

„S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2010, jóga mě baví, jógu mám ráda. Jóga snižuje stres a zvyšuje tělesnou i duševní pohodu.
Není to jen cvičení, je to životní filozofie. Přijďte načerpat energii, zklidněte své myšlenky. Buďte chvíli tady a teď, těším se na vás.“
Michaela Lalíková

Michaela Lalíková

lektorka jógy

K józe jsem se dostala na podzim roku 2010 po špatných životních zkušenostech. Odjela jsem tehdy na víkend pro ženy, kde jsem měla v úmyslu jako vždy absolvovat všechny hodiny rychlého cvičení (dance aerobik, step aerobik, spinning….). Po dlouhém přemlouvání, že mi hodina power jógy udělá dobře, jsem to šla zkusit a už s tím nejde přestat. Bylo to pro mě něco nového, co mě uchvátilo. Jsem velmi hyperaktivní člověk a netušila jsem, že se můžu tak zklidnit.

V roce 2011 poprvé navštívila PRANAVA JÓGA CENTRUM a poznala Lenku Knag. Návštěva studia ve mně zanechala hluboký zážitek a otevřela mi jinou cestu. V roce 2012 jsem absolvovala akreditovaný kurz Instruktor Body and Mind v Ostravě. Mezi lekce Body and Mind patří: Balanční cvičení (s vlastním tělem, overballem, fitballem a s bosu), formy jógy, chi-toning, body controll, lekce relaxace a další

Martina Konvičková

Martina Konvičková

lektorka jógy

„Jóga si mě přitáhla v roce 2008, když jsem čekala příchod první dcery na svět, a byla to láska od první ásany. Od malinka jsem se věnovala sportu a taky duchovní stránce života. Vždy mě bavil zpěv, pohyb, ale i různé dechové a koncentrační cvičení. A jóga tohle všechno přináší, proto jsem se vydala na tuto cestu poznání.“ 

Marianna Strapcová

Marianna Strapcová

lektorka jógy

Původem jsem ze Slovenska a k józe jsem se dostala, když mně neúprosně začali bolet záda a po rehabilitacích mi bylo doporučeno pravidelně cvičit. Okouzlila mě ucelenost cvičení, které se nevěnuje jenom zevnějšku, ale i vnitřku a duševní pohodě. Od té doby mě jóga doprovází v mém životě každý den.

Ceník a pravidla pro navštěvování kurzů a seminářů