Śivā - Lenka Knag

Śivā - Lenka Knag

"Rovnováhu buď hledáme sami anebo si rovnováha najde nás." - Manorama

Kdo jsem? Já. Kdo je Já? Jsem vědomí si sebe sama, které je závislé na těle a s ním mysli, anebo má toto Já prapůvod dávno před tím. Existuje čas, kdybyste nebyli? Pamatujete si svou neexistenci? Tohle všechno jsou otázky, které k Józe neodbytně patří, až projdete počátečním obdobím kytiček, sluníček a lásky, kdy je jógová praxe za odměnu a plná představ, posunete se k těmto otázkám a praxe se stává obtížnější, opravdovou. V žádném případě neodrazuji, jóga je můj život a jinak už to nejde. Jóga je pro všechny, kteří opravdu chtějí. 

www.lenkaknag.com

Jóga je pro mě zdrojem potěšení a radosti v časech dobrých, a jógová praxe náročná v dobách zlých. Lidský život je bohatý na obé, zlé i dobré, radostné i smutné. A tak i já jsem veselá i smutná, odvážná i zoufalá, drzá i plachá, to vše k lidskosti patří. Nesmíme si však plést já-relativní za to Já-abolutní. Já je  klidný středobod vesmíru a lůno, v němž se rodí celý svět. Śivā. Nejsem ze světa, svět je ve Mně (a tohle je absolutní a společné všem). A tak se snažím, aby můj a váš svět odrážel to nejlepší, co může. Učím se rovnováze a učím se životním zkušenostem skrze prožitek. Ten vám nikdo neodpáře:-). 

Od r. 2008 jsem lektorkou Jivamukti Yoga, o dva roky později jsem založila Pranavu a rok poté Festival (www.jogafestival.cz). Od letošního února se na čas vracím po 15 letech v New Yorku zpátky do rodné Ostravy. Pokud navštívíte některé z mých hodin, budu ráda.

Śantih

www.lenkaknag.com

Seznam všech učitelů