Renata Ptáčníková

Renata Ptáčníková

Každý se k józe dostáváme z vlastních osobních důvodů. Já se na józe ocitla, dovedla mě k ní kamarádka, která mi po porodu říkala, že funguje na zdravá záda. Šla jsem na svou úplně první lekci do Pranava jóga centra, kde dvě mladé jogínky měly základy Vinyasa jógy. Naučily mě jak dýchat do břicha, plný jógový dech, jak správně držet pozice, a spoustu krásných důležitých aha momentů, které se tak moc dotýkaly mého srdce, že mě vtáhly do svého světa.

Cítím, že tenhle svět svádí neustálé boje. Ve vztazích, v názorech, mezi západem a východem, mezi plusem a mínusem, smíchem a pláčem. Dokonce v jógových komunitách, kde by člověk čekal klid. Pochopila jsem, že je to M Y S L, která potřebuje vítězit. Cítila sem touhu po míru, touhu po poznání a hledala. Často jsem klopýtala u Gurú, učila se léčebné techniky, vnímala jsem stále více věcí a naštěstí do toho podnikala. Což dělám do teď, a proto mám pořád nohy na zemi a předávání poznání mě neživí.

Necvičím se svými klienty složité asány, protože vím, že v té jednoduchosti je dokonalost. Dělám možná nejstarší indickou jógu, Radža jógu (Raja yoga), která má osm stupňů, a jen jeden z nich je "cvičení" asán. Mým Mistrem je Vishwaguru Mahamandaleshwar Paramhans Swami Maheshwarananda, za kterým jezdím do Střílek, a od něhož mám svou osobní mantru.

Pozoruju své myšlenky, záměry, pocity a emoce, nejím maso a miluju lidi. Dělám, co umím, a občas selhávám. Na své cestě za sebepoznáním a Bohem vás moc ráda uvidím, ať už na svých thajských terapiíchkurzech Borise Tichanovského, lekcích Jaroslava Jurečky a nebo letos na některých mých lekcích Raja jógy. Každopádně se tu a tam uvidíme tady. Ráda se podělím.

Více o mě http://www.thajsketerapie.cz/

Seznam všech učitelů