Učitelé

Daniela Vašková

Daniela Vašková

Józe se věnuji od roku 2005, ať ve formě cvičení, studia jógových textů, hloubání v relaxacích a meditacích nebo vedení skupinových a individuálních hodin pro veřejnost. Na této cestě jsem měla příležitost setkat se s mnohými učiteli, kteří přišli vždy v pravý čas (ač jsem to v tu chvíli nemusela zrovna chápat). Jsou jimi Dalibor Štedronský, Láďa Pokorný, Vašek Krejčík, Andrejka Hájková – Smékalová, Katka Nováková, Lenka Knag a další.

Více o učiteli - Daniela Vašková

 

Irena Homová

Irena Homová

Slovo Jóga mne svým způsobem provází již od dětství. V jakékoliv její podobě. Ať už skrze ásanovou praxi, skrze filozofii, vibrace manter či pranayamu. Je to způsob, kterým poznávám sebe sama. 

Více o učiteli - Irena Homová

 

Michaela Lalíková

Michaela Lalíková

K józe jsem se dostala na podzim roku 2010 po špatných životních zkušenostech. Odjela jsem tehdy na víkend pro ženy, kde jsem měla v úmyslu jako vždy absolvovat všechny hodiny rychlého cvičení (dance aerobik, step aerobik, spinning….). Po dlouhém přemlouvání, že mi hodina power jóga udělá dobře, jsem to šla zkusit a už s tím nejde přestat.

Více o učiteli - Michaela Lalíková

 

Jarmila Skřipčáková

Jarmila Skřipčáková

Celý můj život včetně profesního je propojen se sportovními aktivitami všeho druhu. Dvacet let pracuji v pozici středoškolského učitele tělesné výchovy. Ale ještě dávno před tím jsem vstoupila na životní cestu jógy. Bylo to spíše popojíždění po vedlejších silnicích a konečně letos jsem nabyla přesvědčení, že je nejvyšší čas vjet na hlavní silnici.

Více o učiteli - Jarmila Skřipčáková

 

Lucie Rojas

Lucie Rojas

S jógou jsem se poprvé setkala na jaře 2010. Šla jsem vyzkoušet Bikram yogu. První dojmy proboha kde to jsem a co to je, vystřídaly dojmy mnohem pozitivnější. Občas jsem si zašla zacvičit. Mnohem intenzivněji jsem se jí začala věnovat, když jsem žila v NYC v roce 2011 chodila jsem na lekce denně. Cítila se svěže a plná dobré nálady. Po návratu do ČR....

Více o učiteli - Lucie Rojas

 

Kateřina Stasiková

Kateřina Stasiková

Jóga mě oslovila v mém životě již několikrát, ale nikdy dlouho nezůstala. Dnes to zpětně vnímám jako jakýsi impuls či připomínku, kterým se mi nabízela a chtěla na sebe upozornit, ale nebyla tenkrát vůbec pochopena. To jen potvrzuje myšlenku, žejsme stále na cestě a svého učitele najdeme až jsme připraveni.

Více o učiteli - Kateřina Stasiková

 

Martin Tomeš

Martin Tomeš

Jóga mne přitahovala již od dob mého raného dětství, kdy jsme si s bratrem ve známé knize Andrého van Lysebetha, která tehdy patřila mé mámě, nadšeně prohlíželi obrázky jednotlivých ásan a následně je zkoušeli cvičit. Mou oblíbenou a nejčastěji praktikovanou pozicí byla tehdy „svíčka“. Na dlouhou dobu poté jóga zdánlivě z mého života zmizela, abych se k ní později opět navrátil.

Více o učiteli - Martin Tomeš

 

Marianna Strapcová

Marianna Strapcová

Původem jsem ze Slovenska a k józe jsem se dostala, když mně neúprosně začali bolet záda a po rehabilitacích mi bylo doporučeno pravidelně cvičit. Okouzlila mě ucelenost cvičení, které se nevěnuje jenom zevnějšku, ale i vnitřku a duševní pohodě. Od té doby mě jóga doprovází v mém životě každý den.

Více o učiteli - Marianna Strapcová

 

Tereza Němcová

Tereza Němcová

Jóga pro mne byla z počátku pouze doplňek ke sportovnímu tréninku, postupem času si však získala mou plnou pozornost a vlastní pravidelná praxe mě přivedla až k rozhodnutí učit a ke kurzu Instruktora jógy právě v Pranava Jóga Centru. V současné době se věnuji stylu Vinyasa, která mi vyhovuje svým flow a dynamičností lekcí. 

Více o učiteli - Tereza Němcová

 

Lenka Knag (Śivá)

Lenka Knag (Śivá)

Zakladelka Pranavy, lektorka Jivamukti jógy.

Více o učiteli - Lenka Knag (Śivá)